Aerobic Tour

Aerobic Tour Šumperk

Dance aerobic týmy

 

V sezoně 2014-2015 jsme složily nové dance týmy a dívky začaly nacvičovat nové choreografie se spoustou povinných gymnastických prvků.

Fitness step

 http://www.csae.cz/vysledky/

Soutěže ve Fitness step jsou rozděleny na věkové kategorie. Děti 8 – 10 let, Kadet 11 – 13 let, Junior 14 – 16 let a Senior 17 a víc let.

Těchto soutěží se náš klub zúčastňuje od roku 2005. Největšího úspěchu jsme dosáhly v roce 2009, kdy se step tým Děti 8 – 10 let stal Mistryněmi ČR.

Česká republika je celosvětově nejúspěšnější zemí ve všech kategoriích sportovního aerobiku, Fitness step a Fitness aerobiku.

Moravskoslezská liga aerobiku

Moravskoslezská liga aerobiku je soutěž jednotlivců, která je rozdělena na profi a neprofi, dále na věkové kategorie 5 – 7 let (nesoutěžní), 8 – 10 let, 11 – 13 let, 14 – 16 let a 17 a více let. Ze základního kola postupuje do finále vždy 15 závodníků.

Zúčastněné kluby: Aerobik klub Pavlíny Radičové Prostějov, SK Fit Fun Ostrava, SK Studio sport a zdraví Rýmařov, Aerobic Team KN Ostrava, Aerobik DDM Orlová – SK Slezan Orlová, SPV ASK Tatra Kopřivnice, TJ VP Staré město, Fitpoint Staříč, Flash TJ Frýdek – Místek, Storm dance klub, TK Akcent,

Náš klub tuto ligu vyhrál v roce 2009 a 2010. V roce 2011 se nám také velice daří a doufáme, že titul nejlepšího klubu severní Moravy znovu obhájíme.

ONE IN GROUP

http://www.detifitness.cz/kategorie/3982/zpravy-ze-soutezi-a-jinych-akci/

Soutěž One in Group je soutěž jednotlivců, kterou pořádá asociace Děti Fitness aneb sportem proti drogám (www.detifitness.cz).  Je rozdělena na věkové kategorie: 4 – 7 let, 8 – 10 let, 11 – 13 let, 14 a víc, profi mladší do 12 let a profi starší nad 12 let, dále se dělí na aerobik, zumbu, orient a street dance.

Na podzim probíhají postupová kola, obvykle se zúčastňujeme kol v Otrokovicích a Kopřivnici. Celorepublikové finále probíhá v lednu následujícího roku v Brně.

V těchto typech soutěží dosahuje náš klub velmi kvalitních výsledků a získali jsme mnoho cenných kovů.

SAMC

http://www.csae.cz/vysledky/

SAMC (Soutěžní aerobic Master Class) je soutěž jednotlivců pořádaná Českým svazem aerobiku (www.csae.cz).

Je rozdělena na několik věkových kategorií: 5 – 7 let (nesoutěžní), 8 – 10 let, 11 – 13 let, 14 – 16 let a 17 a více let (Individual Trophy). Na jaře probíhají postupová kola na Mistrovství ČR, na podzim probíhají nepostupová kola, která jsou často rozdělena na závodníky (profi) a začínající (neprofi). Jednotlivá kola probíhají po celé republice, náš klub se zúčastňuje kol na Moravě, především v Ostravě, v Brně a Olomouci. Všechny závodnice musí projít sítem základního kola a semifinále. Finalisté postupových kol (15 závodníků) se kvalifikují na Mistrovství ČR, které bývá v květnu v Praze.

V těchto druzích soutěží máme nejlepší výsledky a můžeme se pyšnit několika tituly mistrů ČR ve všech věkových kategoriích.

Sportovní a gymnastický aerobik

http://www.csae.cz/vysledky/

Soutěže ve sportovním aerobiku jsou rozděleny na věkové kategorie. Děti 8 – 10 let, Kadet 11 – 13 let, Junior 14 – 16 let a Senior 17 a víc let, dále se dělí na jednotlivce (muži, ženy), smíšené páry a tříčlenné týmy.

Česká republika je celosvětově nejúspěšnější zemí ve všech kategoriích sportovního aerobiku, Fitness step a Fitness aerobiku.

Tým sportovního aerobiku ve složení: Kristýna Slouková, Pavlína Neherová a Michaela Ježková začal závodit v roce 2005, kdy se poprvé zúčastnil Basic cup Praha a skončil na krásném 5. místě. Největší úspěchy slavil v roce 2007 v kategorii děti 8 – 10 let, kdy patřil mezi absolutní špičku v ČR.

Bohužel kvůli zranění a vleklým zdravotním potížím se tento tým na podzim 2009 rozpadl, Kristýnka pokračuje v roce 2011 ve step týmu junior.

V roce 2008 vyzkoušel sportovní aerobik i tým ve složení Tereza Vepřeková, Tereza Škantárová a Veronika Radičová. Holčičky se zúčastnili květnového Basic cup v kategorii děti 8 – 10 let a patřily mezi absolutně nejmladší tým, Verunce v té době bylo teprve 7 let. Holčičky se následně začali připravovat na soutěže ve stepu a spolu s ostatními členkami stepového týmu se v roce 2009 staly Mistryněmi ČR v kategorii step děti 8  - 10 let.